Apple HomePod ve HomePod Mini Türkiye’de Satışa Çıkıyor

Apple sürpriz bir şekilde uzun zamandır beklenilen ikinci nesil HomePod ve HomePod Mini adlı Siri tabanlı akıllı hoparlörlerinin ülkemizde de satışa sunulacağını duyurdu. Buna göre, Apple HomePod ve HomePod Mini için Türkiye çıkış tarihi 10 Mayıs olarak açıklanmış durumda.

HomePod Mini, ilk olarak Ekim 2020’de ABD ve birkaç başka ülkede piyasaya sürülmüştü. Akıllı hoparlör, lansmanından bu yana önemli bir donanım revizyonu görmedi ancak Kasım 2021’de yeni renkler sunulmuş ve geçen yıl yazılım güncellemeleri aracılığıyla cihazların sıcaklık ve nem sensörlerini etkinleştirmişti.

Apple, 2021 yılında ise orijinal boyutlu HomePod’u aşamalı olarak kaldırıp Ocak ayında ikinci nesil modelini piyasaya sürdü. Yeni HomePod öncekine benzer bir tasarımı koruyor ancak genişletilmiş arkadan aydınlatmalı dokunmatik arayüz ve diğer bazı geliştirmeler sunuyor.

HomePod ve HomePod Mini Türkiye Fiyatı

HomePod, Gece Yarısı ve Beyaz renk seçenekleri ile 11.999 TL fiyat etiketi taşıyor. HomePod Mini ise Uzay Grisi, Mavi, Sarı, Beyaz ve Turuncu renk seçenekleri ile 3.999 TL fiyata sahip. Her iki model için de Apple Store üzerinden şimdiden sipariş vermek mümkün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x